Geleceğin Bilişimcileri İş Hayatına Hazır!

Bilişim Eğitim Merkezi, Microsoft, Milli Eğitim Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı ortaklığında “Dijital Ekonominin İhtiyaçlarını Karşılayacak Nitelikli İşgücünün Yetiştirilmesine Yönelik Mesleki Eğitimlerin Düzenlenmesine İlişkin” projesi kapsamında Türkiye’nin bilişim alanında nitelikli iş gücünü artırmak hedefli bir dizi eğitim programı düzenlemiştir. Bu eğitim programına katılan kişiler üniversitelerin sayısal bölümlerden mezun veya Bilgisayar Programcılığı bölümünü tamamlamış donanımlı ve seçilmiş kişilerden oluşmaktadır.
Microsoft Yetkili Eğitim Merkezi olan Bilişim Eğitim Merkezi’nde alanında uzman eğitmen kadrosu tarafından Nitelikli Bilişim Uzmanı Yetiştirme projesi kapsamında, adayın yeteneğine bağlı olarak “Sistem ve Ağ Yönetimi” veya “Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) ve Veri Analizi” Eğitimleri verilmiştir. Sistem ve Ağ Yönetimi Eğitimi için 800 saat, Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) ve Veri Analizi Eğitimi içinse 680 saat süreyle eğitim alan/alacak olan öğrencilerimiz; artık iş hayatına hazırlar!

Aday Seçim Sürecimiz

Eğitim programına dâhil olan öğrencilerimizin her biri, bire bir İK mülakat süreçlerinden geçirilerek teknik ve sosyal birçok ölçüt göz önünde bulundurularak ve Algoritmik Bakış Açılarını ölçümleyebileceğimiz testlerden geçerek, eğitim süreçlerine dâhil edilmiş kişilerden oluşmaktadır.

Bilişimciler Avantajları ile Geliyor!

Sektörün alanında uzman ve eğitimli personellere olan ihtiyacının giderilmesine yönelik İŞKUR, Microsoft ve kurumumuz işbirliğinde gerçekleştirilen söz konusu program çerçevesinde yetiştirilen adaylar, programın son ayağı olan işe yerleştirme aşamasında firmanın sahip olacağı birçok avantajın yanında, projelere ve firmaya kolayca adapte olarak kuruma zaman ve eğitim konularında maliyet tasarrufu da sağlayacaktır.
İŞKURleki eğitimi almış, uzman bilişimcileri istihdam ederek, İŞKUR’un işverenlere sunduğu istihdam teşviklerinden yararlanabilirsiniz.
“Yeni işe alınan personelin sahip olduğu nitelik, mesleki belge ve bilgiye uygun işte çalıştırılması koşuluyla;

– 18-29 yaş arası erkekler ile 18 yaşından büyük kadınlardan; Mesleki ve teknik eğitimi tamamlayanlar veya mesleki eğitim kurslarını bitirenlerin 36 ay, – 29 yaşından büyük erkeklerden; mesleki belge veya niteliğe sahip olanların 24 ay, Yukarıdaki maddelerde sayılan niteliklere sahip olan bu işçilerin İŞKUR’a kayıtlı işsizler arasından işe alınmaları halinde ilave olarak 6 ay, SGK işveren primi İŞKUR tarafında ödenmektedir.”
Bilişim Eğitim Merkezi farkıyla eğitimleri devam eden öğrencilerimizden kurumunuza uygun yapıdaki öğrencileri eğitim esnasında belirleyebilir ve kurumunuza yönelik oryantasyon eğitimleri vererek vakit kaybetmeden kurumunuzda iş başı yaptığı ilk gün itibarı ile verimli bir iş gücüne sahip olabilirsiniz. Dilerseniz üzerinde çalıştığınız projenizi eğitim sürecine dâhil ederek uzman yöneticilerinizle eğitim verebilirsiniz.

Geniş CV Havuzu

Eğitimini tamamlamış Nitelikli Bilişim Uzmanlarımızın Bilişim Kariyer avantajı ile yararlanabileceğiniz bu fırsatlar hakkında bilgi almak için 02165509950 / 1030 ve/veya 1014 ile iletişime geçebilir, detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz